En Yeni Haber

Alparslan Türkeş’in 23’üncü Vefat Yıldönümü

Alparslan Türkeş’in 23’üncü Vefat Yıldönümü anma programı, koronavirüs önlemleri kapsamında iptal edildi.

Haber Giriş : 03.04.2020 - 19:11 |
Kategori: Politika
Alparslan Türkeş’in 23’üncü Vefat Yıldönümü

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in 23’üncü Vefat Yıldönümü Münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı.

Mesajda; "Partimizin Kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 23’üncü yıldönümünde rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz" denildi. Ayrıca bugüne kadar Merhum Alparslan Türkeş’in kabri başında anıldığını fakat bu yılki koronavirüs salgını nedeniyle manevi görevin yerine getirilememesinden duyulan üzüntü belirtildi.

Anma programı iptal edildi

Bahçeli yayınladığı mesajda, "Anıtmezar’da ülküdaşlarımızla bir araya gelmenin doğurabileceği risk ve muhtemel sağlık sorunlarını peşinen berhava ve bertaraf amacıyla anma programımızı mecburen iptal zarureti doğmuştur." dedi.

Devlet Bahçeli mesajında koronovirüs ile ilgilide ; "Türkiye’miz maruz kaldığı KOVİD-19 salgınına birlik ve beraberlik ruhuyla direnecek, Allah’ın izniyle geçmişten çok daha mamur, müreffeh ve muzaffer bir hale nihayetinde ulaşacaktır." diye ekledi.

Bahçeli mesajını, "Vefatının 23’üncü yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, vatan ve ülkü şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun diyorum." diyerek bitirdi.