En Yeni Haber

Bakan Açıkladı: Muhtaç Asker Aile Yardımları ve Asker Çocuk Yardımları Arttırıldı

Muhtaç Asker Ailelerine ve Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında yapılan ödemeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla arttırıldı.

Haber Giriş : 22.04.2020 - 08:25 |
Kategori: Ekonomi
Bakan Açıkladı: Muhtaç Asker Aile Yardımları ve Asker Çocuk Yardımları Arttırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, muhtaç asker ailelerine ve muhtaç asker çocuklarına yönelik yapılan yardım programı kapsamındaki ödemeler arttırıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre, muhtaç asker ailelerine yapılan 275 TL yardım % 45,45 arttırılarak 400 TL'ye, muhtaç asker çocuklarına yapılan 100 TL yardım da %50 arttırılarak 150 TL'ye çıkarıldı.

Ödeme Takvimi Belli Oldu

Bakan Selçuk, yardım ödemelerinin 24-28 Nisan 2020 tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Kimler Yararlanabiliyor?

Konunun içeriği ilede ilgili bilgi veren Bakan Selçuk, “Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programından askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, yoksulluk riski ile karşı karşıya bulunan, eşi, anne veya babası faydalanıyor. Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programından da askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen, 18 yaşından küçük çocukları yararlanıyor.” dedi.