En Yeni Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyasını Başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirli aileler için Milli Dayanışma Kampanyasını başlattığını açıkladı.

Haber Giriş : 30.03.2020 - 22:52 |
Kategori: Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyasını Başlattı

Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan tüm önlemlerin yanında, Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün dar gelirli ailelere ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başllattığını duyurdu.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE'M

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m’ diyerek başlattığımız bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek.

Amacımız; yevmiyle geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilimizde ve ilçemizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz."

ERDOĞAN, 7 MAAŞINI BAĞIŞLADI

"Kampanyayı şahsım olarak yedi aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum", diye dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlarında kampanyaya bağış yapma kararı aldıklarını dile getirdi.

HERKESİ BAĞIŞ YAPMAYA DAVET ETTİ

Meclisteki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.

Ve bu süreç içerisinde en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerden bekliyoruz. Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da Ramazan ayını beklemeye gerek yok, bu kampanyaya şimdiden katılarak hayır yarışında yerlerini alabilirler.