En Yeni Haber

EKPSS Hazırlık Mobil Uygulaması Yayınlandı

MEB'den Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlık mobil uygulaması.

Haber Giriş : 23.05.2020 - 16:45 |
Kategori: Eğitim
EKPSS Hazırlık Mobil Uygulaması Yayınlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, özel eğitim öğrenci ve mezunlarının Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlık için destek sağlayacak bir mobil uygulama kullanıma sundu.

Uygulama, ders anlatımları, soru çözümü videoları gibi EKPSS hazırlık sürecini kolaylaştıracak çözümler sunmakta. Sınav kapsamındaki Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler alanındaki ders konuları dikkate alınarak hazırladı. Görme, İşitme ve Zihinsel olmak üzere sınavda 3 farklı soru kitapçığı var.

Görme engelli bireyler için

Görme engelli bireyler için içerikler, ekran okuyucu programların sesletim yapabildikleri metin formatı şeklinde hazırlandı. Okuma programlarının seslendiremediği terimsel ifadeler mp3 formatında hazırlanarak uygulamaya eklendi.  

Zihin engelli bireyler için

Zihin engelli bireylerin ders konularını etkili öğrenebilmeleri için tüm içerikler zenginleştirildi.  Sayfalar sade ve dikkat dağıtmayacak şekilde tasarlandı. Her ders konusunu pekiştiren konu örnekleri, konu sonu değerlendirme soruları, konuyla ilgili soru çözüm videoları uygulamaya eklendi.

Uzmanlardan destek alınabiliyor

Adaylar çözmekte zorlandıkları sorular olursa onları ekran fotoğrafı şeklinde Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarına gönderebilecek. Böylelikle alanın uzmanları tarafından çözülen soruların cevaplarına ulaşabilecek.

 IOS veya Android ortamlarında ücretsiz olarak indirilebiliyor

IOS:https://apps.apple.com/tr/app/ekpss-meb%C3%B6zel/id1513714758?l=tr

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.ekpssmebozel1