En Yeni Haber

Görüntülü Arama İçin En İyi Uygulamalar

Görüntülü arama yapılacak en iyi uygulamaları sizin için derledik.

Haber Giriş : 04.04.2020 - 21:36 |
Kategori: Teknoloji
Görüntülü Arama İçin En İyi Uygulamalar

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayanlar, sevdiklerine görüntülü arama ile ulaşmak veya iş için toplantılar düzenlemek amacıyla görüntülü arama yapma programlarına/uygulamalarına yöneldi. Peki hangi programın ne gibi özellikleri var? Bunları sizler için hazırladık. Ayrıntılar haberimizde...

En Popüler Görüntülü Arama Yapma Uygulamaları

Whatsapp

Yaygın olarak bilinen ve görüntülü arama yapmaya yarayan uygulamaların başında şüphesiz Whatsapp gelmekte, Whatsapp ile mesajlaşma, dosya paylaşı gibi konuların dışında görüntülü veya sesli aramada yapılabiliyor. Whatsapp ile ayrıca video konferans da düzenlenebiliyor.

Whatsapp konferans kaç kişilik? Whatsapp görüntülü konferans en fazla 4 kişi ile düzenlenebiliyor. 
Whatsapp konferans nasıl yapılır? Whatsapp'tan görüşülmek istenen önce bir kişi görüntülü arama yapılarak konferansa dahil edilir. Daha sonra diğer katılımcılar da tek tek sağ üst köşeden kişi ekle diyerek konferansa dahil edebilirsiniz. Konferans esnasında ekran 4'e bölünür.

BiP

Diğer bir mesajlaşma, dosya paylaşı ve görüntülü ve sesli arama yapabileceğiniz program BiP. BiP'te aynı Whatsapp gibi video konferans düzenleyebileceğiniz bir uygulamadır.

BiP konferans kaç kişilik? Şu an için en fazla 6 kişi ile görüşme yapılabiliyor. 
BiP'ten konferans nasıl yapılır? Bip video konferans için ilk önce grup kurmanız gerekiyor. Grup içerisine girip üstte 2 kamera olan simgeye tıklayıp görüntülü arama başlatılabiliyor.

Google Duo

Google Duo, yüksek kaliteli görüntülü görüşme yapabilen, akıllı telefonlarda, tabletlerde, Google Nest'te ve web'de çalışabilen bir uygulama.

Google Duo konferans kaç kişilik? 8 kişiye kadar görüşme yapılabiliyor. 

Skype

Skype anlık mesajlaşma, sms, sesli veya görüntülü arama yapabilme imkanı verir. 

Skype konferans kaç kişilik? 24 kişiye kadar görüşme yapılabiliyor.