En Yeni Haber

İkinci Faz Sosyal Yardımları Başlıyor. 1.000 TL'lik Koronavirüs Yardımı

Koronavirüs sebebiyle yapılacak olan 1000 TL'lik ihtiyaç sahibi vatandaşlar için düzenlenen sosyal yardımların ikincisi başlıyor. Bakan Selçuk ayrıntıları açıkladı.

Haber Giriş : 09.04.2020 - 09:16 |
Kategori: Ekonomi
İkinci Faz Sosyal Yardımları Başlıyor. 1.000 TL'lik Koronavirüs Yardımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, koronavirüsle mücadele için dar gelirli ailelere yapılan sosyal yardımların birincisi, ihiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Erdoğan'ın açıkladığı, sosyal yardımların ikinci ve ücüncü faz yardımların nasıl yapılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı.

1.000 TL SOSYAL YARDIM YAPILACAK

Bakan Selçuk, 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL'lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000’er TL nakdi destek verileceğini belirtti.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU

Bakan Selçuk, "1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek."dedi.

SOSYAL YARDIMIN ÜÇÜNCÜ FAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sosyal yardımlarının 3. fazının da hazırlıklarının yapıldığını belirten Selçuk, 3. fazda, 1 ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1.000’er TL destekte bulunacaklarını söyledi.

ÜÇÜNCÜ FAZ SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Bakan Selçuk, "3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız." dedi.