En Yeni Haber

Milli Savunma Bakanlığından Koronavirüs Tedbirlerine Büyük Destek

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklama ile; maske, tulum, hijyenik malzeme üretimine başladıklarını duyurdu.

Haber Giriş : 04.04.2020 - 22:07 |
Kategori: Gündem
Milli Savunma Bakanlığından Koronavirüs Tedbirlerine Büyük Destek

Milli Savunma Bakanlığı, koronavirüs tedbileri kapsamında öncelik ile Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile maske, tulum, hijyenik malzeme üretimine başladıklarını duyurdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada; "Öncelikle TSK ile diğer Bakanlık, kurumların ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya, müteakiben dost ve müttefik ülkelerin de taleplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz." dedi.

Maske, tulum, hijyenik malzeme üretimine başladık

Hulusi Akar yaptığı açıklamada; "Bakanlığımızın milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak ve mevcut kapasiteleri geliştirmek suretiyle çeşitli tipte maske, tulum, hijyenik malzeme üretimine başladık." dedi.

2,5 milyon maske ve yüz bin tulum üretimi için çalışmalar tamamladı

Bakan Akar; Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretildiğini, Makine Kimya Endüstrisi Kurumunca da haftada çeşitli tipte 2,5 milyon maske ve yüz bin tulum üretimi için çalışmalarının tamamladığını belirtti.

Birliklerin ihtiyaçları düzenli karşılanıyor

Hulusi Akar; Dün ve bugün 640 bin maske, 15 bin tulum, yaklaşık bin litre dezenfektan sevkiyatı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İlaç tedarik ve üretimi için çalışmaları sürdürüyoruz

Bakan Akar "Koronavirüs hastalarına müdahale kapsamında faydalı olacağını değerlendirdiğimiz bazı ilaçların tedarik ve gerekli hammaddeleri aldıktan sonra bunların üretimi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz." dedi.