En Yeni Haber

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenilendi ve Hizmete Açıldı

Sağlık Bakanı, Dr. Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 600 yataklı ilk etabının açıldığını açıkladı.

Haber Giriş : 30.03.2020 - 21:31 |
Kategori: Sağlık
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenilendi ve Hizmete Açıldı

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin yönettiği İSMEP Projesi kapsamında; yenilenen Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bugün itibariyle hizmete açıldı.

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında yenileme çalışmaları yapılan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin I. Faz bitirilerek hasta kabulüne başlandı. II. Faz eski hastanenin yıkılması ile devam edecek.

DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRİLDİ

Sismik izolatör teknolojisiyle inşa edilen hastanede 1.Fazda 385 adet izolatör kullanıldı. 2. Fazın tamamlanması ile bu sayı 503 olacak. Sismik izolatör, deprem anında yükün yaklaşık yüzde 90’ını absorbe ederek binanın çok az ve düzenli hareket etmesini sağlayacak.

HASTANE KAPASİTESİ

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni haliyle, yıllık 1.5 milyon poliklinik hastasına hizmet vereceği, 700 bin acil hastanın tedavi edileceği ve 45 bin ameliyatın gerçekleştirileceği belirtildi.