En Yeni Haber

Sondakika: Ramazan Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arife günü ve bayramda sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

Haber Giriş : 19.05.2020 - 19:38 |
Kategori: Gündem
Sondakika: Ramazan Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklama ile merak edilen bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorularına netlik kazandırdı.

Arife Günü ve Bayram'da Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arife gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır." dedi.

Bayramda 65 yaş üstü için sokağa çıkma izni

Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü büyüklerimiz için bayramda sokağa çıkma izni verileceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayramın birinci günü 24 Mayıs Pazar günü saat 14 ile 20 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecekler." dedi.

Mevcut Eğitim-Öğretim Yılı Sonlandırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların eğitim-öğretim yılının sona erdirildiği duyurdu.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

En çok merak edilen konulardan biri olan okullar ne zaman açılacak? sorularınada cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılının önümüzdeki Eylül ayında başlayacağını duyurdu.

Camiler Ne Zaman İbadete Açılacak?

Normalleşme sürecinin başlamasıyla akıllarda olan camiler ne zaman ibadete açılacak sorularınıda netlik kazandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mayıs Cuma günü belirlenen şartlara uygun camilerden başlayarak, camilerin de ibadete açılacağını açıkladı.