En Yeni Haber

Telegram, WhatsApp'ın Alternatifi Olabilir mi ?

Hızla popüler olan Telegram mesajlaşma uygulaması, WhatsApp'a alternatif olabilir mi? Neden tercih ediliyor ? Detaylar haberimizde.

Haber Giriş : 06.04.2020 - 03:01 |
Kategori: Teknoloji
Telegram, WhatsApp'ın Alternatifi Olabilir mi ?

Hızla popüler olan ve 100 milyon indirme sayısını geçen Telegram mesajlaşma uygulaması, Rus programcısı Pavel Durov tarafından geliştirildi. Telegram ekibi geliştirmelerini şu anda Dubai'den sürdürüyor. WhatsApp'a alternatif olabilir mi? sorusuna en güzel yanıtı zaman gösterecek. Çünkü uygulamanın WhatsApp'a göre artıları olsada kullanıcı deneyimi ve yorumları burada yol gösterici olacaktır. Telegram'ın önemli özelliklerini sizin için derledik. işte ayrıntılar;

TÜM CİHAZLARDA SEKRONİZE KULLLANIN

Telegram uygulaması, kesintisiz senkronizasyona sahip bulut tabanlı bir sistem kullandığından; telefon, tablet ve bilgisayarda sekronize bir şekilde tüm ciharlarda aynı anda çalıştırılabiliyor. Telegram'ı bilgisayarınızda kullanmak istediğinizde; Whatsapp'taki gibi telefonunuzdan barkot okutmak veya telefonunuzun açık olması gibi bir ihtiyacınız yok. Masaüstü programından Telegram'ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Daha sonra gelen tüm mesajlar telefonunuz açıldığında telefonunuza yansıtılır.

DOSYA PAYLAŞIMA

Telegram ile fotoğraf, video ve dosya (doc, zip, mp3 vb.) hızlıca paylaşabilirsiniz. 1.5 Gb'ta kadar dosya gönderimi destekleyen Telegram, bu verileri telefonunuzda tutmak istemediğinizde, bulut sunucularda saklamanıza imkan sağlıyor.

GİZLİ VE ŞİFRELİ MESAJLAŞMA

Özel sohbetleriniz için gizli sohbet özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özellik ile mesajlarınız uçtan uca şifreleme ile korunur. Ayrıca, bu özellik aktifken mesajlar Telegram sunucularına kayıt edilmiyor ve belli süre sonunda telefonunuzdan siliniyor. Silinme süreleride kullanıcı tarafından seçilebiliyor. 

200 BİN KİŞİLİK GURUPLAR

Telegram uygulaması, 200 bin kişiye kadar grup kurma ve mesajlaşma imkanı veriyor.

TELEGRAM ÜCRETLİ Mİ?

Telegram, Google Play Store ve Apple Store'de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Uygulama geliştiricileri, resmi web sitelerinde Telegram'ın hiç bir zaman ücretli olmayacağını belirtiyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu inceleme tavsiye niteliğinde olmayıp, sadece uygulamanın önemli özelliklerinin anlatıldığı bir yazıdır. Daha fazla ayrıntı için lütfen geliştiricinin web sayfasına başvurunuz. Gizlilik politikalarını ve kullanıcı yorumlarını inceleyiniz.