En Yeni Haber

TFF: Küme Düşme Kaldırılsın Önerisi Kabul Edilmedi

Türkiye Futbol Federasyonu, küme düşme kaldırılsın önerisinin kabul etmediğini açıkladı.

Haber Giriş : 04.06.2020 - 15:48 |
Kategori: Spor
TFF: Küme Düşme Kaldırılsın Önerisi Kabul Edilmedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in 12 Haziran'da başlatılması ve kulüp yöneticilerinin taleplerinin karşılanması ile ilgili, Yönetim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu tarafından bir toplantı gerçekleştirildi. TFF, Yapılan toplantı sonucu gündeme dair bazı yeni kararlar alındığını duyurdu.

Küme Düşme Kaldırılsın Önerisi Kabul Edilmedi

Daha önceki toplantılarda 7 kulüp küme düşemenin bu sezon kaldırılsın talebinin değerlendirildiği toplantıdan karar çıktı. TFF konuyla ilgili;

"TFF Yönetim Kurulu, Kulüpler Birliği Vakfı ile gerçekleştirilen toplantıda 7 kulübümüz tarafından sözlü olarak gündeme getirilen bu sezon küme düşmenin kaldırılmasına dair öneriyi değerlendirmiştir. FIFA ve UEFA'nın her zaman altını çizdiği gibi şampiyonun ve küme düşen takımların sportif sonuçlarla belirlenmesi uygun bulunmuş, sezonun ilan edilen mevcut statüde tamamlanması yönünde fikir birliğine varılmıştır." denildi.

Oyuncu Değişikliği

TFF, oyuncu değişikliği ile ilgili aldığı kararıda paylaştı. Kararda;

"Futbolcu sağlığını korumak amacıyla IFAB tarafından kabul edilen ve ülke federasyonların takdirine bırakılan 5 oyuncu değişikliği konusunda talimat düzenlemesi yapılarak sezonun geride kalan lig ve kupa maçlarında söz konusu uygulamaya geçilmesi kararı alınmıştır. Bu değişiklikler devre arası hariç olmak üzere oyunu kesintiye uğratmamak adına, müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilecektir. Böylece kulüplerimiz bir maçta daha fazla oyuncuyu kullanma şansına sahip olacaktır." denildi.