En Yeni Haber

Valorant Haziran'da Oyunseverler ile Buluşuyor

Valorant oyunu ne zaman çıkıyor tarih belli oldu. Riot Games'in yayınladığı, yeni rekabetçi oyun Valorant'ın çıkış tarihi belli oldu.

Haber Giriş : 23.05.2020 - 19:05 |
Kategori: Teknoloji
Valorant Haziran'da Oyunseverler ile Buluşuyor

Riot Games tarafından yayınlanan Valorant oyunu, 5'e 5 takımlarla oynanan, her bir karakterin özel güçleri olan, CS-GO'ya (Counter Strike | Global Offensive) benzerliği ile dikkat çeken rekabetçi bir oyun.

Oyun daha önce beta versiyon olarak sunulmuş ve oyunseverler tarafından çok kısa sürede beğenisini toplamıştı. Riot Games Valorant oyunun resmi çıkış tarihini açıkladı. 

Valorant Çıkış Tarihi Ne Zaman? Valorant Ne Zaman Çıkıyor?

Riot Games, Valorant oyunun resmi çıkış tarihini 2 Haziran olarak açıkladı.

Beta Sürüm Kapanıyor

Valorant oyunu şu anda mevcut sunucularda beta olarak erişilebiliyor. Riot Games sunucuların 28 Mayıs tarihinde kapanacağını duyurdu. Sunucuların kapanması ile Valorant oyunundaki tüm verilerde silinecek.

Valorant Hile Mücadelesi

Riot Games, Valorant oyununda hile kullanımını engellemek için sıkı çalışıyor. Riot Games, Manuel hile engelleme sürecinden otomatik algılama ve engelleme sistemine geçecek.

Valorant Türkiye Sunucusu

Valoran için hali hazırda bir Türkiye sunucusu hala duyurulmuş değil. Oyunun çıkış tarihi ile Atlanta, Dallas, Madrid, Londra ve Varşova’da yeni sunucular açılacağı duyuran Riot, Valorant için gecikmeleri düşük tutmak (ping sorunu) ve oyuncuların sayısını yükseltmek için çalışıyor.