En Yeni Haber

Yeni Solunum Cihazları İhracatı Hızlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "1000'in üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız" dedi.

Haber Giriş : 27.05.2020 - 19:16 |
Kategori: Ekonomi
Yeni Solunum Cihazları İhracatı Hızlandı

Yerli ve Milli imkanlar ile çok kısa sürede üretilen solunum cihazları daha önce kamuoyuna sunulmuştu ve ülkemiz için gurur kaynağı olmuştu. Şimdi de üretilen solunum cihazları diğer ülkelere satılmaya (ihraç edilmeye) başlandı.

1000'in Üzerinde Solunum Cihazı İhraç Edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuyla ilgili açıklama yaparak, "Bugün itibarıyla 1000'in üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız. TÜBİTAK öncülüğünde, aşı ve ilaç geliştirme alanında öncü çalışmalara imza atıyoruz. Tanı kiti ve tanı sistemlerinde ülkemizin adını dünyaya duyuracak yenilikçi projeler hızla devam ediyor." dedi.

Haluk Bayraktar'da Paylaştı

Konuyla ilgili Haluk Bayraktar'da bir paylaşımda bulundu. Haluk Bayraktar, "Teknik destek sağladığımız ve Biosys, Baykar, Aselsan ile Arçelik tarafından 15 günde hızla üretilen yerli solunum cihazının binden fazlası Sağlık Bakanlığımız tarafından ihraç edildi." dedi.