En Yeni Haber

YKS Deneme Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'dan, YKS çevrim içi deneme sınavı hizmeti. YKS Çevrim İçi Deneme Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır? Sınav tarihi ne zaman?

Haber Giriş : 28.05.2020 - 19:23 |
Kategori: Eğitim
YKS Deneme Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için çevrimiçi deneme sınavları düzenleyecek. 

 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrim içi ve çözümlü deneme sınavı yapılacak. Sınavlar farklı tarihlerde toplamda 4 tane yapılacak.

İlk Deneme Sınvı 30 Mayıs'ta

İlk deneme sınavı 30 Mayıs saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek. Sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Öğrencilere, matematik ile Türk dili ve edebiyatından 15'er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5'er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce'den olacak, saat 21.00'de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak. 

YKS Deneme Sınavı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Başvurular sınav başlama saatinden 15 dakika öncesine kadar yapılabilcek. Kayıt yapan öğrenciler sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yapmış olmak zorunda. Sınav başladıktan sonra sınava katılım mümkün olmayacak.

YKS Çevrim İçi Deneme Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

YKS deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorunda. Deneme sınavı başvuru kayıtları Eba üzerinden yapılacak. Öğrenciler, "http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx" adresinden kayıt olacak.

YKS Çevrim İçi Deneme Sınav Tarihi Ne Zaman?

Deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs'ta, 

2. deneme sınavı 6 Haziran'da,

3. deneme sınavı13 Haziran'da,

4. deneme sınavı 20 Haziran'da yapılacak.

Sınav Sonuçlarını Öğrenme

Deneme sınavı bittikten sonra öğrenciler sistem üzerinden T.C. kimlik numaraları ile sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi "Youtube" kanalından yayımlanacak.

Karne Verilecek

Yapılan sınav sonrasında tüm öğrencilere karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.